Türkiye Cumhuriyeti

Tiflis Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Stratejik Araştırmalar Merkezi Eğitim Programı , 30.06.2015

 

Yurtdışında öğrenim gören ve dış politika ile uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan üniversiteli gençlerimize, Türkiye’nin dış politikası ve Dışişleri Bakanlığı’nın faaliyetleri hakkında doğru ve özlü bilgiler verilmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından 31 Ağustos - 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı’nda bir eğitim programı gerçekleştirilecektir.

 

Eğitim programına başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir.

 

• T.C. Vatandaşı olmak,

• 30 yaşından gün almamış olmak,

• Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

 

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı web sitesi üzerinden ( https://sinav.mfa.gov.tr/ ) online olarak yapmaları gerekmektedir.

  

Eğitim programına ilişkin ayrıntılı bilgiye http://sam.gov.tr/tr/disisleri-bakanligi-stratejik-arastirmalar-merkezi-sam-yurt-disinda-egitim-goren-turk-gencleri-icin-2015-yaz-okulu-programi/ web adresinden ulaşmak mümkündür.

 

Tüm öğrencilerimize saygıyla duyurulur.